Kontakt do nas +48 668227272 / 717255877 kontakt@art-dentica.com

Stomatologia

Chirurgia, ortodoncja, protetyka...

Stomatologia

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych profesjonalnych usług z zakresu stomatoligii.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Obecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w sposób bardzo estetyczny, przywracając im ich naturalne właściwości. W Art Dentica pracujemy na najwyższej jakości materiałach światłoutwardzalnych, które dzięki zastosowaniu techniki warstwowej, pozwalaj nam perfekcyjnie naśladować naturę przy odbudowie zniszczonych próchnicą tkanek zęba. Nowoczesne kompozyty oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów, są idealnie polerowalne, a także maja podwyższoną odporność mechaniczną ,co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

KOLOROWE PLOMBY - wypełnienia które rozbudzają dziecięcą ciekawość i wyobraznie. Dając dziecku możliwość wyboru atrakcyjnego koloru wypełnienia odwracają jego uwagę od samego zabiegu, umożliwiają w ten sposób lepszy kontakt lekarza z małym pacjentem i zachęcają do współpracy W gabinecie stosujemy wypełnienia Twinky Star.

LAKOWANIE - to zabezpieczenie bruzd zębów stałych,najwcześniej szóstek ok 6 roku życia. Ma to na celu ochronę zębów przed gromadzeniem się pokarmu w głębokich bruzdach, a tym samym stanowi profilaktykę przeciwpróchnicową.

LAPISOWANIE - jest to potoczna nazwa techniki, w której wykorzystuje się azotan srebra (lapis), a która nazywa się impregnacja zębiny. Zabieg taki stosuje się w przypadku gdy spora część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnice i nie da się założyć wypełnienia. Impregnacja zębiny pozwala zatrzymać próchnice, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. Ząb mleczny warto ratować, gdyż przedwczesna utrata grozi pózniejszymi poważnymi wadami zgryzu. Jedynym minusem jest fakt, ze zęby po takim zabiegu mają charakterystyczny czarny kolor.

PROFILAKTYKA

Zabiegi profilaktyczne polegają na oczyszczeniu i zabezpieczeniu powierzchni zębów przed wpływem czynników z jamy ustnej i środowiska zewnętrznego. Do zabiegów tych zaliczamy skaling ultradźwiękowy z polishingiem, piaskowanie zębów oraz fluoryzację kontaktową.

Skaling ultradźwiękowy - to usuwanie kamienia z powierzchni zębów, rowka dziąsłowego i przestrzeni międzyzębowych za pomocą ultradźwiękowej końcówki. Dzięki efektowi kawitacji zabieg ten ma także właściwości „odkażające".

Piaskowanie - polega na usunięciu osadów i przebarwień zewnątrzpochodnych: kawy, herbaty, przebarwień nikotynowych, czerwonego wina, itd.

Fluoryzacja kontaktowa - ma na celu zabezpieczenie powierzchni zęba przed próchnicą. Może być wykonywana za pomocą lakierów wcieranych przez lekarza w powierzchnię zębów, żeli lub pianek stosowanych na specjalnie do tego przeznaczonych szynach. Zabieg bardzo polecany zwłaszcza u dzieci , ale także u dorosłych jako regularny sposób poprawienia kondycji i zdrowia jamy ustnej.

PERIODONTOLOGIA

Leczenie periodontologiczne jest związane z chorobami dziąseł i przyzębia. Krwawiące, obrzęknięte czy bolesne i zaczerwienione dziąsła to pierwszy objaw choroby, później kieszenie przyzębne, zanik wyrostka zębodołowego, ubytki kostne. To wszystko kwalifikuje pacjenta do podjęcia leczenia w kierunku choroby przyzębia, które polega na oczyszczeniu powierzchni zębów i korzeni zębowych ze złogów twardych i miękkich wraz z usunięciem zakażonych tkanek twardych korzenia zęba. Do zabiegów tych zaliczamy wg kolejności: skaling, Root-planing, kiretaż.

Skaling (patrz zabiegi profilaktyczne) - może być połączony na jednej wizycie z zabiegiem Root-planingu.

Root-planing - czyli wygładzanie powierzchni korzenia, to także ultradźwiękowy zabieg oczyszczania złogów nazębnych z tą różnicą, że wykonywany jest poddziąsłowo.

Kiretaż - polega na ręcznym oczyszczeniu kieszeni przyzębnych z zakażonych mas bakteryjnych, tkanki ziarninowej powstałej tam w skutek utrzymującego się przewlekłego stanu zapalnego oraz oczyszczeniu powierzchni korzenia z skolonizowanego przez bakterie cementu korzeniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym..

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA i IMPLANTOLOGIA

Dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W naszym gabinecie oferujemy:

 • ekstrakcję ( usuwanie zębów) , również zębów zatrzymanych i niewyrżniętych,
 • odsłaniania zębów zatrzymanych,
 • resekcje wierzchołka korzeni,
 • chirurgię implantologiczną,
 • podcinanie wędzidełek,
 • podsypywanie materiałami kościozastępczymioraz szereg innych.

Wszystkie te zabiegi oferuje Państwu nasze Centrum. Gwarantujemy, że zostaną one przeprowadzone w bezbolesny sposób, a Państwo będziecie otoczeni odpowiednią opieką, zarówno przed- jak i po - zabiegową.

PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Protetyka to zabiegi mające na celu odtworzenie zębów, których niestety nie udało się już uratować lub korekta istniejących zębów z powodu dużego zniszczenia, złej estetyki,przebarwień.

W tym zakresie oferujemy Państwu:

 • Licowki,
 • Korony matalowe licowane porcelaną,
 • Korony pełnoceramiczne (wysoce estetyczne),
 • Korony na podbudowie cyrkonowej,
 • Protezy zębowe- akrylowe, szkieletowe ,acetalowe-estetyczne ,nylonowe-elastyczne, protezy bezklamrowe na zasuwach,zatrzaskach,
 • Wkłady koronowo-korzeniowe,
 • Wkłady typu inlay/onlay.

Dzięki współpracy z najlepszymi laboratoriami technicznymi możemy Państwu zapewnić doskonały efekt zarówno kosmetyczny jak i funkcjonalny.

ORTODONCJA

Ortodoncja zajmuje się kontrolą rozwoju uzębienia i twarzy oraz korygowaniem odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki. Poza poprawą wyglądu, leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy, poprawę wymowy, łatwiejsze oczyszczanie zębów a także poprawę jakości żucia. W naszym gabinecie leczymy wady zgryzu u dzieci i dorosłych za pomocą aparatów ruchomych i stałych.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Estetyka odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Znacznie częściej zwracamy też uwagę na to, aby nasz uśmiech był piękny i biały. Nasze Centrum oferuje różnego rodzaju rozwiązania, które sprawią, że chętniej będą się Państwo uśmiechać.

 • Wybielanie jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym pozwalającym rozjaśnić zęby o kilka tonów. Posiadamy najwyższej klasy lampę, która umożliwia uzyskać pożądany efekt już podczas pierwszej wizyty oraz preparaty gwarantujące brak nadwrażliwości pozabiegowej
 • Licówki- jeśli Państwa zęby nie kwalifikują się do wybielania ( duże odbudowy kompozytowe lub głębokie przebarwienia) najlepszym wyborem będzie wykonanie licówek. Dzięki ich nałożeniu można dodatkowo delikatnie zmienić kształt zęba, wizualnie go wyrównać lub przykryć inne niedoskonałości
 • Inlay, olany- to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią alternatywę dla wypełnień wykonywanych metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego, a przy tym są bardzo trwałe i odporne na ścieranie.
 • Odbudowa estetyczna- naszym celem jest, aby wypełnienia które wykonujemy były niewidoczne, zarówno w zębach przednich jak i bocznych. Dzięki zastosowaniu wyłącznie najbardziej zaawansowanych materiałów jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić.